Kontaktuppgifter

De regionala medlemmarna ansvarar för  insamlingen av  uppgifter om företagen. Områdesindelningen och de regionala aktörernas kontaktuppgifter hittar du här nedan.

Ahvenanmaa (17)
Lena Brenner, (018) 329 670, +358 45 7526 7305, lena.brenner@landsbygd.ax, Ålands Landsbygdcentrum
    Etelä-Karjala ja Kymenlaakso (16)
    Sanna Lento-Kemppi, 040 544 7768, sanna.lento-kemppi@maajakotitalousnaiset.fi, Etelä-Suomen Maa- ja kotitalousnaiset, ProAgria Etelä-Suomi, Etelä-Karjala
      Etelä-Pohjanmaa (6)
      Suvi Takala, 044 754 1678, suvi.takala@intoseinajoki.fi, Into Seinäjoki Oy / Ruokaprovinssi
        Etelä-Savo (10)
        Taina Harmoinen, 040 662 5560, taina.harmoinen@xamk.fi, Kaakkois-Suomen ammattikorkeakoulu
          Kainuu (3)
          Arja Kurkinen, 043 827 1983, arja.kurkinen@maajakotitalousnaiset.fi, ProAgria Kainuu ry / Maa- ja kotitalousnaiset
            Kanta- ja Päijät-Häme (11)
            Sanna Lento, 040 509 6443, sanna.lento@hamk.fi, Hämeen ammattikorkeakoulu
              Keski-Pohjanmaa (4)
              Kirsi Varila, 040 196 4434, kirsi.varila@maajakotitalousnaiset.fi, Keski-Pohjanmaan Maa- ja kotitalousnaiset
                Keski-Suomi (7)
                Leena Pölkki, 050 401 1894, leena.polkki@jamk.fi, Jyväskylän ammattikorkeakoulu/Liiketoiminta ja palvelut
                  Lappi (1)
                  Tanja Häyrynen, 040 704 3130, tanja.hayrynen@lapinliitto.fi, Lapin liitto
                    Pirkanmaa (12)
                    Eeva Ylinen, 0400 805 839, eeva.ylinen@ahlman.fi, Ahlmanin koulun Säätiö
                      Pohjanmaa (5)
                      dynamo@dynamohouse.fi, Ab Företagshuset Dynamo Yritystalo Oy
                        Pohjois-Karjala (9)
                        Marja-Leena Hirvonen, 050 306 6257, marja-leena.hirvonen@riveria.fi, Riveria
                          Pohjois-Pohjanmaa (2)
                          Soila Hiltunen, 0400 182 584, soila.hiltunen@maajakotitalousnaiset.fi, ProAgria Oulu ry / Maa- ja kotitalousnaiset
                            Pohjois-Savo (8)
                            Marja Niskanen, 0400 905 782, marja.niskanen@maajakotitalousnaiset.fi, ProAgria Pohjois-Savo ry / Maa- ja kotitalousnaiset
                              Satakunta (13)
                              Marko Jori, (02) 838 0627, 050 380 1621, marko.jori@pji.fi, Pyhäjärvi-instituutti
                              Tuuli Pirttikoski, tuuli.pirttikoski@satafood.net, Satafood Kehittämisyhdistys ry
                                Uusimaa (15)
                                Ritva Jäättelä, 040 832 9400, ritva.jaattela@laurea.fi, Laurea-ammattikorkeakoulu
                                  Varsinais-Suomi (14)
                                  Johanna Mattila, 040 565 8121, johanna.mattila@utu.fi, Turun yliopiston Brahea-keskus, LounaFood