Kontaktuppgifter

Du kan kontakta oss genom att fylla i blanketten. Om du vill att vi ansvar dig, kom ihåg att ange dina kontaktuppgifter. Du kan också ge din respons anonymt.

De regionala medlemmarna ansvarar för  insamlingen av  uppgifter om företagen. Områdesindelningen och de regionala aktörernas kontaktuppgifter hittar du här nedan.

karta om regionala medlemmar

17. Åland
Lena Brenner, (018) 329 670, +358 45 7526 7305, lena.brenner@landsbygd.ax, Ålands Landsbygdcentrum

16. Södra Karelen och Kymmenedalen
Sanna Lento-Kemppi, 040 544 7768, sanna.lento-kemppi@maajakotitalousnaiset.fi, ProAgria Etelä-Suomi ry / Maa- ja kotitalousnaiset Etelä-Karjala

Tuula Repo, 040 588 0958, tuula.repo@proagria.fi, ProAgria Etelä-Suomi ry / Kymenlaakson aluetoimisto

6. Södra Österbotten
Riina Mansikkamäki, 050 325 4720, riina.mansikkamaki@intoseinajoki.fi, Into Seinäjoki Oy

10. Södra Savolax
Taina Harmoinen, 040 662 5560, taina.harmoinen@xamk.fi, Kaakkois-Suomen ammattikorkeakoulu

3. Kajanaland
Kirsi Sahrman-Hauhia, 050 570 3039, kirsi.sahrman-hauhia@maajakotitalousnaiset.fi, Itä-Suomen Maa- ja kotitalousnaiset MKN / ProAgria Itä-Suomi

11. Egentliga och Päijänne-Tavastland
Sanna Lento, 040 509 6443, sanna.lento@hamk.fi, Hämeen ammattikorkeakoulu
Outi Kyöstilä, 0400 450 018, outi.kyostila@mtk.fi, Hämeen MTK ry

4. Mellersta Österbotten
Niina Vihelä, 043 825 4281, niina.vihela@maajakotitalousnaiset.fi, Keski-Pohjanmaan Maa- ja kotitalousnaiset

7. Mellersta Finland
Leena Pölkki, 050 401 1894, leena.polkki@jamk.fi, Jyväskylän ammattikorkeakoulu/Liiketoiminta ja palvelut

1. Lappland
Petri Muje, 040 768 6502, petri.muje@lapinamk.fi, Lapin ammattikorkeakoulu

12. Birkaland
Eeva Ylinen, 0400 805 839, eeva.ylinen@ahlman.fi, Ahlmanin koulun Säätiö

5. Österbotten
Mats Sabel, 046 922 9059, mats.sabel@dynamonarpes.fi, Ab Företagshuset Dynamo Yritystalo Oy

9. Norra Karelen
Marja-Leena Hirvonen, 050 306 6257, marja-leena.hirvonen@riveria.fi, Riveria

2. Norra Österbotten
Soila Hiltunen, 0400 182 584, soila.hiltunen@maajakotitalousnaiset.fi, ProAgria Oulu ry / Maa- ja kotitalousnaiset

8. Norra Savolax
Marja Niskanen, 0400 905 782, marja.niskanen@maajakotitalousnaiset.fi, ProAgria Itä-Suomi ry / Maa- ja kotitalousnaiset Pohjois-Savo

13. Satakunta
Marko Jori, (02) 838 0627, 050 380 1621, marko.jori@pji.fi, Pyhäjärvi-instituutti
Tuuli Pirttikoski, 040 183 9995, tuuli.pirttikoski@satafood.net, Satafood Kehittämisyhdistys ry

15. Nyland
Mika Vitikka, 046 923 7699, mika.vitikka@laurea.fi, Laurea-ammattikorkeakoulu

14. Egentliga Finland
Mervi Louhivaara, 0400 260 390, mervi.louhivaara@utu.fi, Turun yliopiston Brahea-keskus

Det riksomfattande samordningsprojektet
Päivi Töyli, puh. 040 189 1929, paivi.toyli@utu.fi, Brahea-centret vid Åbo universitet