Yhteystiedot

Ruokasektorin koordinaatiohanke

Projektipäällikkö Päivi Töyli, puh. 040 189 1929, paivi.toyli@utu.fi, Turun yliopiston Brahea-keskus

Voit ottaa yhteyttä meihin myös tällä lomakkeella. Jos haluat, että sinuun otetaan yhteyttä, muista jättää myös yhteystietosi! Voit lähettää meille palautetta myös anonyyminä.

Alueelliset yhteyshenkilöt

Aitoja makuja verkoston maakuntajako

17. Ahvenanmaa
Lena Brenner, (018) 329 670, +358 45 7526 7305, lena.brenner@landsbygd.ax, Ålands Landsbygdcentrum

16. Etelä-Karjala ja Kymenlaakso
Sanna Lento-Kemppi, 040 544 7768, sanna.lento-kemppi@maajakotitalousnaiset.fi, ProAgria Etelä-Suomi ry / Maa- ja kotitalousnaiset Etelä-Karjala

Tuula Repo, 040 588 0958, tuula.repo@proagria.fi, ProAgria Etelä-Suomi ry / Kymenlaakson aluetoimisto

6. Etelä-Pohjanmaa
Riina Mansikkamäki, 050 325 4720, riina.mansikkamaki@intoseinajoki.fi, Into Seinäjoki Oy

10. Etelä-Savo
Taina Harmoinen, 040 662 5560, taina.harmoinen@xamk.fi, Kaakkois-Suomen ammattikorkeakoulu

3. Kainuu
Marja Niskanen, 0400 905 782, marja.niskanen@maajakotitalousnaiset.fi, ProAgria Itä-Suomi ry / Maa- ja kotitalousnaiset

11. Kanta- ja Päijät-Häme
Sanna Lento, 040 509 6443, sanna.lento@hamk.fi, Hämeen ammattikorkeakoulu

Päivi Rönni, 040 563 4074, paivi.ronni@mtk.fi, MTK Häme ry

4. Keski-Pohjanmaa
Niina Vihelä, 043 825 4281, niina.vihela@maajakotitalousnaiset.fi, Keski-Pohjanmaan Maa- ja kotitalousnaiset

7. Keski-Suomi
Leena Pölkki, 050 401 1894, leena.polkki@jamk.fi, Jyväskylän ammattikorkeakoulu/Liiketoiminta ja palvelut

1. Lappi
Petri Muje, 040 768 6502, petri.muje@lapinamk.fi, Lapin ammattikorkeakoulu

12. Pirkanmaa
Eeva Ylinen, 0400 805 839, eeva.ylinen@ahlman.fi, Ahlmanin koulun Säätiö

5. Pohjanmaa
Mats Sabel, 046 922 9059, mats.sabel@dynamonarpes.fi, Ab Företagshuset Dynamo Yritystalo Oy

9, Pohjois-Karjala
Marja-Leena Hirvonen, 050 306 6257, marja-leena.hirvonen@riveria.fi, Riveria

2. Pohjois-Pohjanmaa
Soila Hiltunen, 0400 182 584, soila.hiltunen@maajakotitalousnaiset.fi, ProAgria Oulu ry / Maa- ja kotitalousnaiset

8. Pohjois-Savo
Marja Niskanen, 0400 905 782, marja.niskanen@maajakotitalousnaiset.fi, ProAgria Itä-Suomi ry / Maa- ja kotitalousnaiset Pohjois-Savo

13. Satakunta
Marko Jori, (02) 838 0627, 050 380 1621, marko.jori@pji.fi, Pyhäjärvi-instituutti

Tuuli Pirttikoski, 040 183 9995, tuuli.pirttikoski@satafood.net, Satafood Kehittämisyhdistys ry

15. Uusimaa
Ritva Jäättelä, 040 832 9400, ritva.jaattela@laurea.fi, Laurea-ammattikorkeakoulu

14. Varsinais-Suomi
Johanna Mattila, 040 565 8121, johanna.mattila@utu.fi, Turun yliopiston Brahea-keskus