Ladataan Tapahtumat

« Kaikki Tapahtumat

  • Tämä tapahtuma on mennyt.

Ruokatoimijoiden tilatarpeet ja yhteistyömahdollisuudet -työpaja, Helsinki

ke 28. toukokuun @ 12:30 - 15:30

Kaksiosainen työpajasarja kutsuu ruoka-alan yrittäjät kuvaamaan haasteita ja kehittämään kestävää liiketoimintaa. Ensimmäisessä osassa aiheena ovat tilatarpeet. Osallistujat pääsevät tutustumaan Arabia135:n vapaisiin ja kehitettäviin tiloihin. Ilmoittaudu mukaan!

Paikka: ARKI 135 -hubi, Hämeentie 135 A (4. kerros)
Aika: 28.5.2025 12.30–15.30

Tule mukaan kehittämään tilaratkaisuja ja yhteistyömalleja, jotka tuovat elinvoimaista ja kestävää ruoka-alan liiketoimintaa Arabia135 -kortteliin osana Arabian kiertotaloushubin toimintaa. Työpajat kokoavat yhteen ruoka-alan yrittäjiä tunnistamaan arjen haasteita ja yhteistyömahdollisuuksia sekä kehittämään konkreettisia, kiertotaloutta hyödyntäviä yhteistyö- ja tilaratkaisuja Arabia135:een.

Ensimmäisessä työpajassa keskitytään ruoka-alan toimijoiden tilatarpeisiin ja kartoitetaan kiinnostusta toimijoiden väliselle yhteistyölle. Osana työpajaa järjestetään ohjattu kierros, jossa pääsemme tutustumaan Arabia135-kiinteistön vapaisiin ja kehitteillä oleviin tiloihin.

Työpajat on suunnattu ruoka-alan jalostajille, tuottajille sekä muille ruoka-alan toimijoille esimerkiksi erityistukkureille ja pakkaamoille, jotka kaipaavat uusia toimitiloja ja yhteistyömahdollisuuksia. Tilaisuudet järjestetään osana Euroopan unionin osarahoittamaa Urban&Local-hanketta.

Tutustu ohjelmaan ja ilmoittaudu!

Save the date: Työpajasarjan toinen osa järjestetään ke 4.6.2025 klo.13.00–15.30.

Tiedot

Päivämäärä:
ke 28. toukokuun
Aika:
12:30 - 15:30