Ladataan Tapahtumat

« Kaikki Tapahtumat

Juomista buustia -seminaari, Lahti

to 12. maaliskuun @ 12:30 - 16:00
Tule hakemaan buustia kevääseen LABin juoma-alan seminaarista! Ainutlaatuinen tapahtuma kokoaa yhteen juoma-alan yrittäjät, asiantuntijat ja kehittäjät. Vientiteemainen seminaari on täynnä inspiroivia puheenvuoroja, jotka auttavat sinua viemään liiketoimintasi uudelle tasolle.
Tapahtuma-aika: 12.3.2026 klo 12.30–16.00
Tapahtuman sijainti: LAB-ammattikorkeakoulu, Mukkulankatu 19, auditorio
  • Verkostoidu alan osaajien kanssa ja inspiroidu
  • Tutustu tutkimus-, kehitys- ja innovaatioratkaisuihin, jotka tukevat yrityksesi kasvua
  • Löydä uusia vientimahdollisuuksia ja tule kuulemaan siitä miten suomalaiset juomat valloittavat kansainväliset markkinat

Ennen seminaaria on mahdollisuus osallistua opintokäynnille, Teerenpelin Panimo & Tislaamolle klo 9-11. Rajattu osallistujamäärä.

Tule kuulemaan, mitä on pohjoismainen yhteistyö viskikulttuurin kehittäjänä ja tutustumaan kansainvälisesti mainetta niittäneeseen panimo- ja tislaamotoimintaan. Opintokäynnin järjestää FinFoodNet – Suomalaiset Innokaupungit ja alueet vauhdittamassa ruokaratkaisujen vientiä -hanke. Opintokäynnille voi ilmoittautua seminaarin ilmoittautumislomakkeella.

Liity mukaan ja tehdään yhdessä juoma-alan tulevaisuudesta entistä vahvempi!

Tutustu ohjelmaan ja ilmoittaudu 3.3. mennessä! 

Tilaisuuden järjestää FinFoodNet – Suomalaiset Innokaupungit ja alueet vauhdittamassa ruokaratkaisujen vientiä, Food Campus Finland – Verkostojen vahvistaminen, HÄMILIS – Hävikki minimiin, lisäarvo maksimiin.

Tiedot

  • Päivämäärä: to 12. maaliskuun
  • Aika:
    12:30 - 16:00