Tukkujen yhteystiedot

Heinon Tukku Oy
Hankintajohtaja Satu Saari
020 717 0316
satu.saari@heinontukku.fi
http://heinontukku.fi/

Kespro Oy
Tietoa tavarantoimittajille:
https://www.kespro.com/kespro/pages/show/tietoa_tavarantoimittajille?menuIndex=1_4
Etta Tuokkola
Valikoimasuunnittelija, +358 (0)1053 20515, etta.tuokkola@kesko.fi
Jussi Vainio
Konseptipäällikkö, +358 (0)1053 24072, jussi.vainio@kesko.fi
Kespron keskusvarasto
Tikkurilantie 5
01380 Vantaa

Meira Nova Oy
Mikkonen Heidi, ryhmäpäällikkö
(teolliset tuotteet, tupakka, non food)
010 76 86614, heidi.mikkonen@meiranova.fi
Tuira Kimmo, ryhmäpäällikkö
(tuoretuotteet, hedelmät, vihannekset, pakasteet)
010 76 86531, kimmo.tuira@meiranova.fi
Jukka Viri, kaupallinen johtaja
(alkoholi- ja panimotuotteet oto.)
010 76 86501, jukka.viri@meiranova.fi

Suomen Palvelutukkurit Oy
Etelä- ja Keski-Pohjanmaa, Keski-Suomi: Tukkutalo Heinonen Oy, Seinäjoki ja Jyväskylä www.tukkutalo.fi
Satakunta: Palvelutukku Immonen Oy, Pori www.immosentukku.fi
Pirkanmaa, Häme ja pääkaupunkiseutu: Kanta-Hämeen Tuoretuote Oy, Hämeenlinna www.tuoretuote.com
Päijät-Häme, Kymenlaakso ja Etelä-Karjala: Palvelutukku Kolmio Oy, Lahti www.palvelutukkukolmio.fi
Lounais-Suomi: Kimmon Vihannes Oy, Kuusjoki www.kimmonvihannes.fi
Savo ja Pohjois-Karjala: Palvelutukku Itä-Suomi, Mikkeli ja Kuopio www.palvelutukkuitasuomi.fi
Pohjois-Suomi: Palvelutukku Pohjoinen, Oulu ja Kuusamo www.palvelutukkupohjoinen.fi

Wihuri Oy Aarnio
Wihuri Oy Aarnio, Metron yhteystiedot:
www.emetro.fi
Wihuri Oy Aarnio, Metron tuotehallinnan yhteystiedot:
https://verkkokauppa.emetro.fi/contact_product_management

Kanta-Häme
He-vi Hasila Oy www.hevihasila.fi
Lähipuoti Remes Oy www.lahipuoti.fi

Pirkanmaa
Elintarviketukku Rikainen Oy www.rikainen.com
Lähipuoti Remes Oy www.lahipuoti.fi

Uusimaa
JH Vihannes Oy www.jhvihannes.fi
Porvoon Peruna www.porvoonperuna.fi

Varsinais-Suomi
Hedvi Markkinointi Oy www.hedvi.fi
Lähipuoti Pessi Oy www.lahipuoti.fi